Кошик
62 відгуків
+380688948084
+380932947351
УкраїнаКиїввул. Віскозна, 8 А
.
Залишити відгукНаявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
  • BRB laser
  • Вимоги до матеріалів

Вимоги до матеріалів

Стандартні параметри різу, загальні особливості лазерної різки.

   Типова ширина різу на вході лазерного променя визначається його діаметром і становить 0,15-0,2 мм. Ширина різу на виході лазерного променя дорівнює або менша за ширину різу на вході. 

   Точність лазерного різу забезпечується технологічним обладнанням і залежить від виду матеріалу, геометрії вироба, швидкості різання, відхилення від площини листової заготовки. Типова точність становить +/- 0,1 мм. При необхідності, конкретні значення точності визначаються експериментальним шляхом для кожного виробу.

   Швидкість різання залежить від товщини і виду матеріалу, що розрізаєтся. .

    У точці входу лазерного променя виникає отвір з діаметром, що перевищує ширину різу. Це може порушити геометрію виробу. У цьому випадку точка входу зміщується в бік, і пропалювання вхідного отвору в матеріалі йде поза контуром вироби або в його випадає, неробочої частини. Це лазерна різка «з заходом». Для відповідальних виробів цей режим різання необхідно оговорювати завчасно. На лицьовій поверхні матеріалу в точці входу лазерного променя утворюється «виплеск», який випаровується, його дуже важко видалити, тому рекомендується різати матеріал в плівці або «з заходом».

 

Особливості лазерного різання акрилового скла.

   

   Різка в звичайному режимі.

   При різанні в звичайному режимі в зону різання подається стиснене повітря. Торцева поверхня різу має характерну шороховатість у вигляді «зубців». Це обумовлено фізичними особливостями процесу лазерного різання в даному режимі.
   Можливість різання і якість торцевої поверхні визначаються експериментальним шляхом. Після лазерного різання у виробі виникають термічні напруги, які з часом можуть призвести до утворення мікротріщин в зоні різу. Для відповідальних виробів рекомендується знімати ці напруги термічним відпалом. При подальшій склеюванні вироби термічний відпал обов'язковий.
 

   Режим полірованого різу.

   В цьому режимі стиснене повітря в зону різу подається в мінімальній кількості, або взагалі не подається. Швидкість різання значно зменшується, збільшується ширина різу і відбувається оплавлення його кромки. Шорсткість торцевої поверхні зменшується і вона набуває полірований вигляд. Слід мати на увазі, що в звичайному режимі полірованого різу зберігаються невеликі видимі нерівності поверхні. Різання з підвищеною якістю торцевої поверхні слід домовлятися заздалегідь. При різанні з підвищеною якістю швидкість знижується приблизно в два рази і відповідно збільшується вартість різання. Ефект полірованого різу найкраще проявляється на прозорому акриловому склі. Зі збільшенням товщини скла якість торцевої поверхні поліпшується. При різанні кольорового акрилового скла ефект полірованого різу присутній, але виявляється слабше.


    Лазерне різання дзеркального акрилового скла.

   Дзеркальне акрилове скло добре ріжеться лазером в звичайному режимі. Ніяких особливостей лазерного різання, в порівнянні зі звичайним акриловим склом, немає.

    

Особливості лазерної різки полістиролу.

 

   Звичайний полістирол.

   При різанні полістиролу переважають процеси плавлення. Якщо в зону різання подається стиснене повітря при невеликому тиску, то на нижній поверхні різу утворюється облой. При збільшенні тиску облой зменшується, але технологічний стіл і вентиляційні решітки забиваються тонкими нитками, видуває із зони різу. Після різання практично кожного листа заготовки необхідно чистити стіл і вентиляційну решітку. Полістирол ріжеться повільніше, ніж акрилове скло. Різка полістиролу можлива, але дуже трудомістка і тому дорога.


    Декоративний полістирол (SIBU).

   Декоративний полістирол являє собою полістирол з декоративним покриттям. Ріжеться з утворенням облоя. Особливу увагу слід звернути на плоскість листа заготовки через його малу товщину.

   
   Стіроакрілонітріл (САН).

   Стіроакрілонітріл (САН) є різновидом акрилового скла. Він дешевше і легше акрилового скла. При лазерного різання поводиться так само як полістирол.

 

Особливості лазерного різання інших матеріалів.    

   Поліефірне скло ПЕТФ.

    Поліефірне скло ПЕТФ добре ріжеться лазером. При лазерній різці поводиться як акрилове скло. Торцева поверхня різа прозора з характерною шорсткістю у вигляді зубців. При різанні тонких листів слід звернути увагу на площинність заготовки.


    Штучний камінь.

   Штучний камінь добре ріжеться лазером. Торцева поверхня різу гладка, матова.


   Поліпропілен.

    Ріжеться лазером. При різанні тонких листів необхідна спеціальне оснащення для розміщення на технологічному столі.


    Термопласт АБС.

   Термопласт АБС (акрілбутадіенстірол) з текстурованою «під шагрень» поверхнею добре ріжеться лазером.


    Фанера.

   Фанера добре ріжеться лазером. Різка фанери залежить від сорту деревини, виду клею і способу обробки. Найкраще ріжеться фанера з деревини хвойних порід. Торцева поверхня різу практично не темніє, швидкість різу - висока. Березова фанера ріжеться гірше. Поверхня різу завжди темна. Режим і якість різання конкретного сорту фанери визначаються експериментальним шляхом. Найкращу якість різу демонструє фанера "ФК"

    Дерево. 

   Дерево добре ріжеться лазером. Хвойні породи ріжуться краще листяних. Для листяних порід характерно обвуглювання поверхні різу. Чим більше товщина - тим темніше поверхня різу. Дерево по-різному ріжеться вздовж і поперек волокон.


    Ламінат.

   Добре ріжеться лазером. Для забезпечення площинності заготовки повинен різатися приклеєним на яке-небудь підстава.

    Пінокартон.

    Добре ріжеться лазером при товщині до 10 мм. Колір торцевої поверхні світло - коричневий. Різка більш товстого пінокартону неможлива, так як він починає горіти.

   Картон, ватман, папір.

    Ці матеріали добре і на великій швидкості ріжуться лазером.

   Лінолеум. 

   Лінолеум добре і на досить великій швидкості ріжеться лазером.

   Тканина, шкіра, шпон.

   Добре і на великій швидкості ріжуться лазером. Необхідна спеціальна оснащення для розміщення на технологічному столі.

Матеріали, які не можна різати на нашому обладнанні.

Полікарбонат, ПВХ, гетинакс, текстоліт, склотекстоліт, стільниковий полікарбонат, стільниковий поліпропілен. Практично не ріжуться лазером матеріали схильні до розтріскування, наприклад скло і кераміка.

Вимоги до файлів.